Blog > Komentarze do wpisu

Egzorcyzmy

Na stronie www.egzorcyzmy.katolik.pl znalazłem artykuł pod tytułem "Uwaga na fałszywych egzorcystów". Ostrzega on przed egzorcystami niecertyfikowanymi, nielicencjonowanymi i działającymi w szarej strefie.

Najbardziej spodobało mi się zdanie: "zły duch - czego dowodzi praktyka - nie opuści opętanej lub dręczonej osoby jeśli egzorcyzmów podejmuje się osoba nieupoważniona, (...) a nawet kapłan nie posiadający mandatu biskupa".

Widzicie co za czasy? Dziś nawet demony wymagają upoważnień, mandatów i koncesji. Egzorcysta nielegalny nie zadziała, bo piekło się zbiurokratyzowało i od kandydatów na opętującego ducha nieczystego wymaga się przed wyjściem, żeby sprawdziły czy egzorcysta ma odpowiednie upoważnienia. Wcześniej w piekle był burdel, a teraz jest porządek jak w niebie.

Dziś wyganianie demona wygląda mniej więcej tak:

- Duchu nieczysty! - krzyczy egzorcysta, cały mokry od święconej wody. - W imię Jezusa rozkazuję ci, opuść to ciało! Apage satanas!
- Proszę okazać upoważenienie - mówi spokojnie demon.
- Co?
- Legitymację albo coś.
- A może być upowaznienie od biskupa?
- A jest na nim pieczątka kurii?
- Jest.
- Proszę pokazać. A rzeczywiście. No to wszystko w porządku. Przepraszam za kłopot i wychodzę. Co złego to nie ja.

Kolejna wygrana bitwa w batalii pomiędzy człowiekiem a papierem. Teraz, się okazuje, papier wygrywa nawet z demonami. Takie czasy.

Egzorcysta z szarej strefy,
środa, 17 października 2007, martin.lechowicz

Polecane wpisy

  • Świat Nikodema Dyzmy

    Z okazji przeczytania ostatniego rozdziału "Kariery Nikodema Dyzmy", dodaję niniejszym nowy wpis, w którym chciałbym podzielić się dość oczywistym spostrzeżenie

  • Zakochani w żałobach narodowych

    Znów zginęło 20 osób i prezydent przygotowuje się do ogłoszenia kolejnej żałoby narodowej.Jeżeli mu się uda, będzie to ósma żałoba narodowa od 2004 roku. Będzie

  • Polemika

    W samym środku listopada ubiegłego roku napisałem felieton pod tytułem "W Polsce zmienia się tylko bieliznę" i opublikowałem go na portalu Interia360. O dziwo,

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: tristan, *.mojasiec.com
2007/10/17 11:27:50
Dobrze było dodać Twój numer gadu do swojej listy, bo przynajmniej, fajne rzeczy do czytania same do mnie spływają :D

Wydawało mnie się zawsze że wyrzucać złe duchy może każdy, byleby w imieniu Jezusa. A tu nie oprócz tego licencje pieczątki słowem biurokracja. A gdzie biurka tam korupcja. Piekło pewnie pieje z zachwytu, albo wręcz przeciwnie chyli głowy nad głupotą ludzi.
-
Gość: siostra Martina, 212.160.85.*
2007/10/17 12:22:58
Bucha cha cha, eheh he he, ale jaja, nie ma to jak inteligentne poczucie humoru i dystans. To jest najlepszy wpis od czasu początkowych odcinków masykrytycznej, ale sie uśmiałam.
-
Gość: KrzysiuNR, *.cable.dyn.petrus.com.pl
2009/12/18 05:02:27
Oj Martin. Popełniasz poważny błąd, przekładając swoje (samo w sobie jak najbardziej pozytywne) upodobanie do swobody i niezależności na absolutnie każdą dziedzinę życia. Jest jeden, apostolski Kościół ustanowiony p[rzez naszego Zbawiciela. Jeśli Kościół udziela swoich darów tak, jak udziela (wszak sam od siebie nikt mocy egzorcyzmowania nie ma), to stoi za tą decyzją Duch Święty.
-
Gość: Odpowiadacz, *.cdma.centertel.pl
2015/03/15 10:07:10
To jak wyjaśnisz to, że Martin dał radę bez upoważnienia?
Masa Krytyczna - bulwersujący, irytujący, skandalizujący blog gadany (mp3).